1TC Eğitim merkezi

1TÇ Eğitimi Merkezi; Uygulamaların kullanımı ve uyarlamaları ile ilgili geniş bir bilgi birikimine sahiptir. 1TÇ Eğitimleri, uygulamalarımız ile çalışan kullanıcı ve geliştiricilerin kısa sürede, etkili bir biçimde uzmanlığını ve yetkinlik düzeyini arttırmaktır. Dokümanlar ve on-line ders eğitim materyalleri hazırlayarak hızlı öğrenme sürecine katkı sağlıyoruz. Bu sayede yatırımınızın kısa sürede artan verimlilik ile realize edebiliyorsunuz. 

Müşteri ihtiyaçlarının giderilmesinde, çalışanları ve iş ortaklarının sertifikasyon derecelerini yükselterek güvenilir hızlı çözümler oluşturulmasını sağlamaktadır. 

1TÇ Sertifikaları firma elemanlarının verimliliğini arttır. Geliştirme uzmanlarının yüksek katma değere sahip çözümler üreterek kazançlarını yükseltmelerini sağlar. 

1TÇ Sertifikalı uzmanlar, bulundukları işletmelerde çözümleri ile kazançlı ve yüksek değerde bir konum elde ederler. 

1TÇ SERTİFİKA PROGRAMI

Sertifika Programının Genel Amacı;
1TÇ’nin, sunduğu modern teknolojik sistem, uluslar arası yüzlerce çalışmadan faydalanmaktadır. Her sektöre ve iş koluna uygun birçok çözüm bilgi havuzumuzda mevcuttur. 1TÇ Bu tecrübeyi çalışma ortaklarıyla paylaşmaktadır. Sertifika Programları, bu bilgileri analiz etmenize yardımcı olacaktır.
1TÇ Eğitimlerinden geçen geliştiriciler düzenlenen sertifika sınavlarına katılma hakkına sahiptir.
1TÇ Sertifikalarına sahip olmak, çözüm üreten ve yüksek kazanç elde edebilen uzmanlar haline kısa sürede gelmenizi sağlar. 1TÇ Sertifikalı uzmanları, çalışma ortaklarımız ve müşterilerimiz tarafından tercih önceliğine sahiptir.

 • 1TÇ:Standart Sertifika
 • 1TÇ:Prof Sertifikası
 • 1TÇ:Uzman Sertifikası

1TÇ:Standart Sertifika

1TÇ:Standart Sertifika Amacı
1TÇ:Standart sertifikasına sahip olduğunuzda satış, destek ve müşteri isteklerini karşılama konusunda zorlanmayacak, gelirinizi oldukça arttıracaksınız.
1TÇ:Standart sertifikasının amacı; 1TÇ uygulamaları, müşteriler için sağladığı avantajları doğru bir şekilde sunabilmek ve kazancınızı yükseltecek çözümler oluşturabilmektir.

1TÇ:Standart Sertifika Kapsamı

1- Mini Ticaret Sistemi Geliştirme:
Mini Ticaret Sisteminin (Alış, Satış, Stok takibi, Satış takibi), 10 dakikalık süre içinde geliştirme örneğini online sunum olarak, uygulamada gösterilmesi gerekmektedir. Mini Ticaret Sistemi ile ilgili bilgi için Bütünleşik Görsel Veritabanı Hızlı Geliştirme Kılavuzuna ya da linkinden faydalanabilirsiniz.

2-Araba-Şoför Takibi:
Araba - Şoför takibi örneğinin, 10 dakikalık süre içerisinde online sunum olarak uygulama üzerinde eklenmesi. Araba- Şoför takibi ile ilgili bilgi için linkinden faydalanabilirsiniz.
Araba – Şoför takibi örneğinde amaç, hazır olan bir uygulamaya çok kısa bir sürede istenilen alanların eklenebileceği ya da değişikliklerin yapılabilme imkânın olduğunu göstermektir. Ayrıca 1C: İşletme 8 Platformu, bütünleşik görsel veritabanı hızlı geliştirme ortamı Türkçe ve açık kaynak kodlu olduğu konusunda kısa bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

3 - 1TÇ:Ticaret Yönetimi + Genel Muhasebe sunum:
1TÇ:Ticaret Yönetimi + Genel Muhasebe Uygulamasının seminer sunum dosyasındaki şekliyle 10 dakikalık sürede müşteriye sunum yapar gibi anlatılması. Seminer sunum dosyaları için 1TÇ:Ticaret Yönetimi + Genel Muhasebe (*.pdf, *.ppt) linkten faydalanabilirsiniz.
1TÇ:Ticaret Yönetimi + Genel Muhasebe uygulaması sunumunun amacı; müşterilere hızlı ve doğru bir sunum yapmaktır. Sunum ile müşterinin sorabileceği birçok soru cevaplanmış olacaktır.

1TÇ:Standart Sertifika Süresi 30 dakikadır.

Tüm sunumlar...


1TÇ:Prof Sertifikası

1TÇ uygulamalarının içeriği konusunda gerekli bilgiye sahip, müşteri taleplerine dönük olarak alan ekleme, evrak oluşturma, rapor hazırlama konusunda yetkinlik sahibidir.

1TÇ:Prof Sertifikası Amacı

1TÇ Uygulamaları kullanıcılarından gelen genel soruları anlama cevaplama ve çözüm sunma konusunda yetkinlik düzeyini arttırmak
İster aynı sektörde olsun isterse farklı sektörlerde işletmeler kendi iş süreçlerini edindikleri deneyime, süre giden çalışma biçimlerine göre takip ederler. Standart paket programlar, farklı sistemler geliştirmiş firmaların bu tür ihtiyaçlarına cevap veremezler. Herkese uygun olacak genişlikte ve çeşitlilikte bir uygulama oluşturma imkanı yoktur.

1TÇ:Prof Sertifikası Kapsamı

1TÇ şirketi tarafından üretilen standart uygulamalar bu yüzden kullanıma hazır standart uygulamalar olarak yayınlanır. İşletmelerin çalışma biçimindeki bu ayrışma noktasında her biri için çalıştıkları biçimde özelleştirilebilir. Böyle bir uygulama çözümü ancak açık bir sistemle gerçekleştirilebilir.
Bu tür istekleri gerçekleştirmek için 1TÇ uygulamaları satın alındığında ihtiyaç duyulan tüm araçlara kullanıcılar sahip olur.
Sertifika kapsamında 1TÇ Uygulamaları kullanıcılarından iletilen talepler ve çözüm yöntemleri soru haline getirilip sertifika sınavı içeriğine eklenmiştir. Sınavdan başarı ile geçen bir uzman, kullanıcılardan gelebilecek talepler hakkında bilgi sahibi ve çözümler konusunda da yetkin hale gelmiş demektir.
1TÇ:Prof Sertifikası sahibi olan uzmanlar bu istekleri kolayca gerçekleştirebilir. Önemli bir detay bu tür istekler sürekli olacaktır ve kazanç da sürekli hale gelecektir

1TÇ:Uzman Sertifikası

1TÇ Uygulamaları üzerinde herhangi bir sektöre yönelik çözüm oluşturabilecek uzmanlık seviyesinidir.
1TÇ Uzman sertifikasına sahip geliştiriciler, Müşterilerin isteklerini gerçekleştirebilir. Uygulamaya yeni modüller ekleyebilirler. Uygulama geliştirme standartları konusunda bilgi sahibidirler. Otomasyon projesi yürütebilirler.

1TÇ:Uzman Sertifikası Amacı

1TÇ Şirketi Tarafından sunulan açık kaynak kodlu uygulamalar, işletmelerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde standartlaştırılmıştır. Çalışılan sektöre ve çalışma biçimine göre özel durumlar firmaları birbirinden farklılaştırır. 1TÇ:Uzman Sertifikası sahibi geliştirici, işletmelerin ihtiyaç duyacakları tüm araç ve raporların uyarlamasını yaparak çözüm sunabilir ve bu süreci devam ettirebilir.
1TÇ:Uzman Sertifikası Kapsamı

 • 1TÇ Uygulamaları üzerinde geliştirme değiştirme yapmak,
 • Var olan raporları geliştirmek ve yeni raporlar oluşturma
 • Yeni Modül eklemek
 • Sektörlere yönelik uyarlama yapabilmek.
 • Kurulum( server, ağ, web ) işlemlerini gerçekleştirmek
 • 1TÇ Uygulamalarının farklı sistemler ile entegrasyonu
 • Kullanıcıların eğitimi için gerekli donanıma sahip olmak.
 • Projelendirme ve proje yürütme konusunda bilgi düzeyini arttırmak.

Genel Açıklama

1TÇ Eğitimlerinden geçen geliştiriciler düzenlenen sertifika sınavlarına katılma hakkına sahiptir.
1TÇ Sertifikalarına sahip olmak çözüm üreten ve yüksek kazanç elde edebilen uzmanlar haline kısa sürede gelmenizi sağlar. 1TÇ Sertifikalı uzmanları, çalışma ortaklarımız ve müşterilerimiz tarafından tercih önceliğine sahiptir.
Sınavlar Online görüntülü bağlantı ile belirlenen sürelerde uygulamalı ve test usulü yapılmaktadır.

1. Kurs No1

Kurs No1 adres ve saat:
1TÇ Eğitim Merkezi No1. Barbaros Bulvarı, Bostancı Veli Sok. Kerem Apt. No.10. K:1 D:2
Cümartesi saat 10-00 <-> 12-00.

1.1. 1C:İşletme 8 platformunun genel yapısı (40 dakika);


  1C:İşletme 8 platformu nedir?
* Yüksek seviyeli bütünleşik görsel veritabanı hızlı geliştirme ortamı. Türkçe geliştirme ortamı.
* 1C:İşletme 8 platform üzerinde geliştirilmiş uygulamalar nedir?
* 1C:İşletme 8 platformu üzerinde geliştirilen uygulamalar, ticari işletmelerin otomasyonun sağlayan açık kaynak kodlu ticari yazılımlardır. Geliştirilen uygulamalar hem web tabanlı hem desktop olarak kullanılabilir. Web tabanlı uygulama örneği
* Açık kaynak uygulamalar nasıl kullanılır ve nasıl müşteri isteklerine göre değiştirilebilir? vs.

1.2. 1C:İşletme 8 sisteminde temel yazılım geliştirme teknikleri (40 dakika);


* 5 dakika içinde web tabanlı basit ticari uygulama sıfırdan nasıl geliştirilir.
* Kart liste nasıl oluşturulur?
* Evrak nasıl oluşturulur ve ne iş yapar?
* Platform araçlarını kullanarak rapor görsel olarak nasıl tasarlanabilir? vs.
* Mini Ticaret Sistem geliştirmesi.

2. Kurs No2

Kurs No2 adres ve saat:
1TÇ Eğitim Merkezi No1. Barbaros Bulvarı, Bostancı Veli Sok. Kerem Apt. No.10. K:1 D:2
Cümartesi saat 12-30 <-> 15-30.

2.1. “1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi” uygulamasında genel çalışma prensipleri:


* Cari Hesap
* Stok
* Fatura
* Kasa/Banka
* Alış/Satış/İade
* Masraflar
* Üretim
* Farklı döviz olarak hesap tutma
* Rapor tasarlama
* Verilere erişim/İzinler
* Güncelleme/Yedekleme
* Var olan uygulamayı müşteri isteklerine göre uyarlama.

3. Kurs No3

Kurs No3 adres ve saat:
1TÇ Eğitim Merkezi No1. Barbaros Bulvarı, Bostancı Veli Sok. Kerem Apt. No.10. K:1 D:2
Cümartesi saat 15-30 <-> 18-00.

3.1. “1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi” uygulamasında geliştirme ve değiştirme


* Araç ve şoför takibi, örneğin geliştirmesi.
*
Alim Raporunda indirim hesaplaması
* Yeni matbu form eklenmesi
* Dayalı girişi
* Malzeme Tablosu ayarlama
* Rapor ekleme
* Rapor değiştirme
* Sütun eklenmesi (borcumüz, Ch Borcu)
* Tarih hatası
* Sabit değerler
* Prim hesaplaması


Webinar, eğitim;


Ek olarak eğitim esnasında sesi net olarak duyabilmeniz için bilgisayarınızda hoparlör ya da kulaklık bulundurmanız gerekli olacaktır.
Eğitime katılım teamviewer uzaktan bağlantı sistemi ile gerçekleştirilecektir.
Farklı sorularınız olması halinde geri dönüş yapmanızı rica ederiz.
  

İletişim bilgileri: 
Tel: +90 212 327 74 90 

E-mail: egitim@1c.com.tr